Acai aneb tropické plody pro zdravý život

acai-berry1

Tropické ovoce, které má pozitivní vliv na lidský organizmus a to s takovým účinkem, že jej doporučují specialisté na zdravou výživu po celém světě. Ať už si vzpomenete na vitamíny, minerály, dostatek vlákniny, nebo v současnosti velmi preferované antioxidanty, to vše plody acaí obsahují.

Léčivé účinky však nejsou známy až dnes, ale již indiánské kmeny znaly pozitivní účinky plodů této rostliny a nazývaly je chléb bohů. Palma Acai se vyskytuje ve Střední a Jižní Americe v bažinách a zátopových oblastech. Plody jsou v nezralém stavu zelené, po dozrání získávají temně purpurovou barvu a tak se jim u nás často říká acai borůvky. V oblastech výskytu se acai používá ke konzumaci, můžeme na ně narazit v různých koktejlech, vyrábí se z nich nápoje, dřeně, nebo zmrzlina. Často bývají součástí nějakého pokrmu.

Protože zdravá výživa je dnes velmi populární a pozitivní účinky antioxidantů na lidský organismus je dostatečně prokázán, jsou z těchto plodů, které obsahují dokonce jeden z nejúčinnějších antioxidantů, vyráběny různé doplňky stravy, jako jsou instantní nápoje, tablety, dřeně, nebo přímo plody jako doplněk stravy.

Blahodárné účinky Acai se využívají u redukčních diet, které jsou až o tři sta procent účinnější, než běžné prostředky. Dále je Acai využíváno u jedinců s oslabeným imunitním systémem, jako prevence diabetické retinopatie u psychicky a fyzicky zatížených diabetiků, při únavě očí, ke snížení a stabilizaci krevního tlaku, zpomaluje stárnutí buněk, udržuje rovnováhu cholesterolu v těle a u mnoha dalších onemocnění, především civilizačního typu.

 

Chcete pocítit Acai na své pleti?

Vyzkoušejte eye lift

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.